O wizycie Pani Lato i Dniu Szalonych Fryzur!

Jest tylko jedna taka noc w roku, Noc Świętojańska, gdy w głębi lasu zakwita niezwykły kwiat paproci. Ten, kto go znajdzie, otrzyma wielkie bogactwa i niezliczone skarby. Legendę o kwiecie paproci poznały przedszkolaki w Hanover Park, dzięki swoim nauczycielkom, które w przepiękny sposób przedstawiły swoim podopiecznym wspaniałą polską tradycję nocy świątojańskiej.

Nie tylko w dawnych czasach, ale też teraz początek lata jest wielką okazją do świętowania. Lato, lato, lato czeka, razem z latem czeka rzeka! Do naszego przedszkola w końcu zawitała piękna, kolorowa Pani Lato! Przyniosła nam dużo słoneczka, gorący piasek, piękne muszelki, a także poczęstowała nas pyszną lemoniadą. Przedszkolaki mogły posłuchać szumu muszli, przenosząc się oczyma wyobraźni nad morze z gorącym piaskiem. Maluchy miały też okazję potańczyć z panią Lato i zaśpiewać “Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las”! 

Wakacje to czas, kiedy znajdujemy dużo czasu na relaks i zabawę. Musimy w tym czasie pamiętać o szczególnym bezpieczeństwie. W przedszkolu w Alganquin gościliśmy specjalnego gościa- panią ze szkoły pływania, która opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się w wodzie. To była bardzo pouczająca lekcja.

To nie koniec naszych czerwcowych atrakcji! W Algonquin i Hanover Park odbył się Dzień Szalonych Fryzur. Był to dzień kiedy dzieci i ich rodzice mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością.  Na dziecięcych głowach można było oglądać skomplikowane sploty, kolorowe irokezy. Dzieci z dumą prezentowały w tym dniu swoje fryzury, pozując na przedszkolnej ściance.  Za piękne fryzury dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Przed nami lipiec, miesiąc kolejnych wspaniałych atrakcji…. czekamy na nie z niecierpliwością…