Witamy grudzień

Zima a wraz z nią Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Powoli zaczynamy więc przygotowania.

IMG_0974Maluszki w Northbrook uczyły się niedawno o zwierzętach zapadającyh w zimowy sen. Robiły piękne niedźwiadki i jeże. A na zajęciach plastycznych małe artyski zrobiły śnieżne kule. Tak oryginalne dekoracje dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu.

W ostatni poniedziałek listopada obchodziliśmyIMG_5575 Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przyniosły ze sobą ukochane przytulanki. Odkrywcy w Schiller Park opowiadali o swoich ulubieńcach, pisząc krótkie opisy zabawek. A naszych podopiecznych w Hanover Park odwiedził wielki miś, który chętnie bawił się z dziećmi, przytulał je i pozował do zdjęć.

20171130_112357Kilka dni później dzieci pod opieką nauczycieli i rodziców (Schiller Park/ Hanover Park) wybrali się do Lincolnshire Marriot Theater, by obejrzeć spektakl “The Sleeping Beauty”. Wesoły, barwny musical niejednemu przypadł do gustu. Maluchy z zaciekawieniem słuchały opowieści o księżnicze Amber, wiedźmie Magenta i księciu Henrym, który dzielnie walczył z … alergią. Nie zabrakło oczywiście trzech dobrych wróżek i smoka, który oprócz wielkiego pyska miał także wielkie serce.

Teraz z radością oczekujemy na wizytę Mikołaja, następnie Pani Zimy a potem Święta Bożego Narodzenia.