“Pójdźmy wszyscy do stajenki”

IMG_8755Właśnie tę kolędę, jak i wiele innych, zarówno po polsku jak i po angielsku zaśpiewali nasi milusińscy podczas tegorocznych przedstawień jasełkowych.

Piękne, wzruszające, pełne ciepła spotkania świąteczne odbyły się we wszystkich naszych placówkach. Dzieci, wspaniale przygotowane i ubrane, przedstawiły historię narodzin Jezusa. Nie obyło się oczywiście bez Józefa, Maryi, aniołów, pasterzy, zwierząt i królów. Do tego wspólne kolędowanie, składanie sobie życzeń i poczęstunek. Bez wątpienia był to magiczny czas, zarówno dla Rodziców, Gości, Nauczycieli, jak i Maluchów. Serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy do uroczych galerii (Hanover Park/ Schiller Park/ Northbrook). Dodatkowe zdjęcia z Jasełek w Northbrook można obejrzeć wchodząc na stronę http://www.paulinasphotography.com/Client-Galleries/Wyspa-Dzieci-Jaselka-2017 . Hasło to Jaselka. Oczywiście dostępne są również nagrania video – do pobrania z naszego Google Drive (Hanover Park grupa 1 /Hanover Park grupa 2/ Schiller Park/ Northbrook).IMG_8756

Przedświąteczny czas przedszkolaki spędziły na przygotowaniach. Misie i Podróżnicy w Schiller Park dekorowali sale, malowali stajenki, ubierali choinki. Nasi dobroduszni podopieczni zebrali też blisko $1,500 na pomoc dla Filipka, który uległ poważnemu wypadkowi. Milusińscy w Hanover Park również przyłączyli się do akcji wsparcia Filipka. Udało im się zebrać ponad $1,360.Jeśli ktoś jeszce chciałby wesprzeć jego leczenie, zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.gofundme.com/medical-fund-for-filus .

Mali uczniowie z Northbrook wybrali się natomiast do teatru na przedstawienie o Śpiącej Królewnie. Wszystkim bardzo się ono spodobało!

A tuż przed Wigilią, przedszkolaki w Schiller Park odwiedził Mikołaj w asyście strażaków i policjantów z lokalnej remizy i komisariatu. Dzieci zaśpiewały mu kilka kolęd, wręczyły pamiątkowe listy i karty – a w zamian otrzymały uściski i drobne podarunki. Cóż to był za niepowtarzalny, ciepły czas!

 

Comments are closed.