O Święcie Dziękczynienia

Czwarty czwartek listopada to w USA Thanksgiving, czyli Dzień Dziękczynienia. Tego dnia okazujemy swoją wdzięczność za wszystko to, co mamy. Spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, i wspólnie spędzamy czas przy suto zastawionym stole.

IMG_0953 (2)Historię tego święta i tradycje z nim związane poznały nasze przedszkolaki. Zarówno w Hanover Park, Schiller Park, jak i Northbrook w środę, 22 listopada, odbyły się uroczyste obiady. Nasi podopieczni dowiedzieli się kim byli Indianie i Pielgrzymi, przygotowując wspaniałe kostiumy. Milusińscy w Hanover Park odegrali nawet scenkę z XVII wieku, gdy angielscy Pielgrzymi przypłynęli statkiem Mayflower do brzegów dzisiejszych Stanów Zjednoczonych.

Maluchom chyba jednak najbardziej podobała się wspólna uczta, na której nie zabrakło 20171122_141437tradycyjnych potraw – indyka, kukurydzy i ziemniaków. W Schiller Park także rodzice mogli przystanąć i spróbować różnych smakołyków, w tym dyniowego ciasta czy żurawinowego soku.

Dzieci przez cały tydzień rozmawiały o symbolach Thanksgiving, robiąc kolorowe indyki, malując Indian i Pielgrzymów a także dziękując za rodzinę, przyjaciół, zabawki i dobre zdrowie.

20171122_105220My także jesteśmy pełni wdzięczności za nasze kochane Skarby, ich Rodziców, wspaniałych Nauczycieli i Dyrekcję. Nasza Wyspa jest wyjątkowa właśnie dziękim nim wszystkim. Korzystająć z okazji pragniemy złożyć też serdecznie życzenia – wielu ciepłych chwil i przeżyć w gronie najbliższych, radości małych i dużych a także wielu błogosławieństw.