O nadejściu jesieni

IMG_7362“Złota i czerwona, wrzosami pachnąca. Coraz więcej mokrych dni, coraz mniej słońca.” Tak właśnie po cichu przyszła do nas jesień. Ta piękna pani odwiedziła każdą z naszych placówek.

W Schiller Park Jesień opowiadała dzieciom o tym, co robi w 21952535_1810586175637915_1942699273_oparku i lesie. Pokazywała, jakie skarby można znaleźć, jeśli tylko wytęży się wzrok. Zachwyceni podopieczni z radością dotykali i wąchali dyń, kabaczków, jabłek i grzybów. Wysłuchali też bajki o jeżyku. Do wspólnej zabawy i tańca zaprosiła natomiast dzieci Pani Jesień w Northbrook. Pokazywała im kolorowe liście, piękne kasztany i żółędzie. Z wielkim koszem i “liści szelestem” przyszła Pani Jesień także do przedszkolaków w Hanover Park. Opowiadała im o tym, co mogą znaleźć w ogrodzie, sadzie i lesie. Pokazywała słoneczniki, jarzębinę i soczyste jabłuszka.

IMG_0439Wiele kolorowych prac właśnie o tematyce jesiennej zrobili nasi milusińscy. Misie w Schiller Park malowały palcami, wyklejały drzewa i segregowały dary nowej pory roku. Podróżnicy również oglądali jesienne skarby. Własnoręcznie przygotowali uśmiechnięte strachy na wróble i cieszyli się ciepłymi promykami słońca. Odkrywcy zaś rozmawiali o swoich zmysłach20170927_184807. Słuchali zagadek dźwiękowych, dotykali różnych faktur, rozpoznawali zapachy i próbowali różnych przypraw.

Warto też dodać, że kilkoro z naszych podopiecznych udało się do Telewizji Polvision. Maluchy odwiedziły Wujka Krzyśka Arsenowicza, gdzie opowiadały mu o jesieni. Wzięły ze sobą kosz pełen pachnących różności i kiście jarzębiny. Ich występ obejrzeć będzie można już wkrótce. Dziękujemy i gratulujemy!

 

Comments are closed.