Nadchodzące wydarzenia

JAK NAMALOWAĆ UCZUCIA?: Warsztaty Malarskie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat

Radość, miłość, strach… Czy możesz namalować uczucia? Czy mają kształt? Jaki mają kolor? Podczas najbliższych warsztatów malarskich wspólnie znajdziemy odpowiedzi na te pytania! Poznaj swoją moc i stwórz pracę, która będzie pełna wyrazu oraz przepełniona emocjami!

Poznamy też malarskie „odczucia” Wielkich Mistrzów i rozszyfrujemy dlaczego jedni malowali łagodnymi ruchami a prace innych odbieramy jako chaos lub zbiór przypadkowych plam i linii.

Serdecznie zapraszamy na Wyspę Dzieci w Hanover Park w najbliższą środę, 30 grudnia w godzinach między 3:30 a 6:00 PM.

Kilka informacji:

°°°zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat
°°°cena za uczestnika $35, zawiera wszystkie potrzebne maleriały – płótno, farby, pędzle, tusze oraz lemoniadę i precelki
°°°ilość miejsc ograniczona.
UWAGA!!! Ubranko: podczas zajęć w Pracowni Plastycznej generalnie używamy brudzących materiałów. Bardzo proszę o założenie ubranka, które może się pobrudzić.


WARSZTATY PLASTYCZNE: 4 i 6 sierpnia

“Mój dywanik to tkanina” – zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, podczas których projektować one będą własny dywanik (z kolorowej bawełny).

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się:

* co to jest tkanina
* jakie są techniki tkackie
* jaka jest historia tkactwa i tradycje  z nim związane.

Gościem specjalnym będzie artystka – specjalistka od tkaniny dzianej. Podczas warsztatów zaprezentuje ona dzieciom swoje prace i opowie o pasji tworzenia obrazów malowanych krosnem i wełną.

Warsztaty składać będą się z dwóch 3 godzinnych spotkań:  wtorek 4sierpnia i czwartek 6 sierpnia w godzinach 11-2pm. Cena warsztatów wynosi $90.

***UWAGA! Jest możliwość przedłużenia zajęć do pięciu godzin (w czasie dodatkowych dwóch godzin odbywać się będą atrakcyjne quizy, edukacyjne zabawy oraz gry z zakresu plastyki). Każda dodatkowa godzina platna $7).

Zapisy trwają do 15 lipca. Liczba miejsc limitowana. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Szczegóły u prowadzącej zajęcia Patrycji Stepniak (laparislaur@gmail.com lub 312.391.5839)


WARSZTATY PLASTYCZNE: 11 i 13 sierpnia

“Od Fridy do Salsy” – zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, podczas któych poznają one tradycje, muzykę, sztukę i kulturę Ameryki Łacińskiej.

Gościem specjalnym będzie meksykańska artystka – malarka Giselle Villasenor, która zaprezentuje swoje prace i opowie o tym jak silnie powiązana jest (w tradycji meksykańskiej) sztuka z życiem codziennym. Rozmawiać będziemy o kolorach, naczyniach, malarstwie, tradycyjnych strojach i Fridzie Kahlo.

W drugiej części warsztatów tworzyć będziemy prace o tematyce folklorystycznej i spróbujemy porównać je z polską sztuką ludową. Uczestnicy tworzyć będą własne prace malarskie na płótnie inspirowane folklorem, prezentujące otaczający nas świat.

Na zakończenie obędzie sie wernisaż prac oraz zabawa w stylu latynoamerykańskim.

Warsztaty składać będą się z dwóch 3 godzinnych spotkań we wtorek 11 sierpnia oraz czwartek 13 sierpnia w godzinach od 11am do 2pm. Cena warsztatów wynosi $90.

UWAGA: Istnieje możliwość przedłużenia zajeć do 5 godzin (dodatkowa płatność $7/h). Zapisy trwają do 15 lipca. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Szczegóły u prowadzącej zajęcia Patrycji Stepniak (laparislaur@gmail.com lub 312.391.5839)


WARSZTATY PLASTYCZNE: 18 i 20 sierpnia

“Nie święci garnki lepią, czyli co to jest ceramika” – zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 5 do 12 lat, podczask których dowiedzią się one:

–          na czym polegają różnice między naczyniami

–          co to jest ceramika

–          jaki wygląda proces tworzenia i dekorowania,

–          jakie są zasasdy konstrukcji naczyń oraz rzeźby ceramicznej.

Dzieci będą miały okazję stworzyć własne naczynia/dekoracyjne rzeźby z naturalnej masy ceramicznej.

Warsztaty składać się będą z dwóch 3 godzinnych spotkań:  wtorek 18 sierpnia oraz czwartek 20 sierpnia w godzinach od 11am do 2pm. Cena warsztatów wynosi $90.

UWAGA: Istnieje możliwość przedłużenia zajeć do 5 godzin (dodatkowa płatność $7/h). Zapisy trwają do 15 lipca. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Szczegóły u prowadzącej zajęcia Patrycji Stepniak (laparislaur@gmail.com lub 312.391.5839)