Maj bzem pachnący

“Świat nie jest taki zły, świat wcale nie jest mdły. Niech no tylko zakwitną jabłonie!”—słyszymy w popularnej piosence. No właśnie, gdy tylko zakwitną jabłonie, na 20150316_114959twarzych naszych milusińskich pojawia się słoneczny uśmiech. Wiosna wszak w pełni, a wraz z nią wiele nowych zabaw, przygód i lekcji na świeżym powietrzu.

Gdy aura sprzyja wybrykom na łonie natury, nasze przedszkolaki z chęcią udają się na plac zabaw, gdzie biegają, wspinają się po drabinkach, budują zamki z piasku, jeżdżą samochodami czy bawią w małym domku. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ten rodzaj wolnej, swobodnej zabawy na świeżym powietrzu jest przez wszystkich bardzo lubiany!

Są jednak dni, gdy na niebi20150305_141115e zbierają się chmury, z których po cichutku kapie deszcz. Wówczas dzieci zostają w przedszkolu, gdzie wraz ze swoimi kreatywnymi nauczycielami tworzą różne cuda, w tym prace plastyczne i budowle z klocków. Jest też czas na wspólną zabawę i taniec, a także—może przede wszystkim—na naukę, czytanie książek i opowieści.

Wiosna to jednak wspaniała pora roku, bez względu na pogodę. Przekonajcie się o tym sami!