Kwiecień plecień, czyli o pogodzie

Dobrze znane nam przysłowia mówią o tym, jak zmienna potrafi być aura w kwietniu. Śnieg miesza się z deszczem, a słońce przeplata z chmurami. Do tego wszystkiego dodać należy spore skoki temperatury. W minionym tygodniu nasze maluchy w Schiller Park poznawały różne zjawiska atmosferyczne.20160414_114537

Misie kąpały się w słońcu, rysując na chodniku piękne obrazy. Dowiedziały się także, co potrzebne jest na deszczową pluchę: parasol, kalosze i płaszcz. Najbardziej jednak podobały im się zabawy z tęczą. Dotykanie i mieszanie kolorowych farb w foliowym woreczku wywołało dużo zachwytu.

Podróżnicy także narysowali wspólną tęczę, radośnie malując siedmiobarwny pas i ozdabiając go różnymi materiałami. Mali podopieczni z zainteresowaniem słuchali też opwieści o ekstremalnej pogodzie. Co to jest tornado? Jak dług trwa? I jak wygląda?  – odpowiedzi szukali wspólnie ze swoimi wychowawcami. Eksperyment “tornado w słoiku” na długo zapisze się w ich pamięci!

Zachęcamy do tego, by wspólnie z dziećmi obserwować pogodę. Czy maluchy zauważają zmiany? Potrafią nazwać różne zjawiska?  Wiedzą jak się ubrać i zachować? Temat pogody jest jednym z ulubionych chyba wszystkich przedszkolaków. Zapraszamy do galerii!