Kadra nauczycielska

Kilka słów o Naszej Kadrze – z przymrużeniem oka…


Monika Nawrot

Uśmiechnięta, opiekuńcza, tryskającą pomysłami założycielka Wyspy Dzieci. Tak jak jej ulubiony bohater literacki, Robinson Crusoe, każdy dzień wykorzystuje co do minuty-pracując lub planując kolejne działania (swoje i podwładnych). Niezwykle wyrozumiała, pogodna i tolerancyjna; z łatwością nawiązuje kontakty. W wolnym czasie, na którego brak notorycznie cierpi, z lubością wsłuchuje się w ciszę lasu i relaksuje na łonie natury. Idylla trwa jednak do czasu pojawienia się pierwszych pająków, gdyż to właśnie ich miłośniczka “Dzieci z Bullerbyn” boi się najbardziej. Poza tym nie cierpi nieszczerości, kłamstwa i zazdrości. Gdyby nie była pedagogiem, chciałaby oddać się tańcu lub muzyce-jako baletnica bądź skrzypaczka. Tymczasem jednak radośnie dyryguje przedszkolakom i wszystkim wychowawcom.


Renata Dąbrowska


Małgorzata Karpińska

Dyrektor Wyspy Dzieci w Hanover Park. Znakomity zmysł organizacyjny oraz wieloletnie doświadczenie pedagogiczne sprawiają, że Małgosia wspaniale sprawdza się w tej roli. Jest kobietą o wielkim sercu, dla każdego ma zawsze dobre słowo i uśmiech, w każdym widzi przede wszystkim człowieka, dlatego kochają ją zarówno rodzice, nauczyciele jak i dzieci.
Pani Małgosia wolne chwile najchętniej spędza z najbliższą rodziną w domowych pieleszach. Uwielbia tańczyć i poleca taniec każdemu kto pragnie rozładować stres i zapomnieć o codziennych troskach. Marzy o domu z ogrodem, gdzie przy kominku mogłaby bez pośpiechu oddawać się ciekawej lekturze.


Wioletta Bednarz

WiolettaBednarzDyrektor Wyspy Dzieci w Northbrook.  Ogromnie wrażliwa na niesprawiedliwość, zawsze staje w obronie słabszych. Od urodzenia chciała pracować z dziećmi, co czyni z tym samym zapałem od kilkudziesięciu lat ucząc i wychowując dzieci i młodzież ze wszystkich grup wiekowych. Przedszkolanka, terapeutka , historyk i menadżer. Jej wychowankowie – już dorośli ludzie- utrzymują z nią kontakty do dzisiaj. Jest ich powierniczką i doradcą. Łatwo skupia wokół siebie ludzi, zawsze jest liderem. Nie podejmuje wyzwań, których nie może zrealizować w stu procentach.  Dużo wymaga od siebie i innych. Jest ciepła i empatyczna. Kocha kwiaty. Jej dewizą jest, aby patrzeć na lepszych od siebie, bo gorsi znajdą się zawsze. Nie potrafi kłamać – jest osobą bardzo słowną. Nie znosi chamstwa. Jej azylem jest rodzina. Gdyby miała czarodziejską moc sprawiłaby, aby dorośli nigdy nie wyrośli z bycia dziećmi.


Współpracowali z nami