Kadra nauczycielska – Northbrook

Lidia Wasiniewska
Pracowita, uśmiechnięta, odpowiedzialna i pełna życia opiekunka Bystrzaków. Praca z maluchami przynosi jej ogromną satysfakcję—pozwala na to, by w głębi duszy wciąż czuć się jak dziecko. Marzy jej się podróżowanie w czasie, nie powinno więc dziwić, że lubi wcielać się w różne role-kosmonauty, klauna czy pirata, przynosząc tym samym wielką radość swoim podopiecznym. W wolnych chwilach chodzi na spacery w towarzystwie swoich ukochanych psów, pracuje w ogrodzie bądź szuka skarbów w bibliotece. Wrażliwa na ludzką krzywdę, stara się żyć według zasady “Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”. Jak przekonuje-nigdy nie kłamie, gdyż obawia się, iż długi nos Pinokia, który niechybnie by jej wyrósł, przysporzyłby jej wielu kłopotów. Nie cierpi się spieszyć, woli wstać wcześnie, by cieszyć się nowym dniem zanim przeminie z prędkością światła. Wspomnieniami lubi wracać do błogiego dzieciństwa i zapachu maciejek. Największym nieszczęściem byłby dla niej wyjazd na bezludną wyspę—na Wyspę Dzieci przybywa jednak z ogromną radością.


Anna Krawczyk

Sympatyczna, niekonfliktowa, ale mająca własne zdanie opiekunka Bystrzaków, która zawsze stara się dążyć do celu. Z miłym dzieciństwem kojarzy jej się zapach łąki. Uwielbia śpiewanie, nie dziwi więc fakt, że największym nieszczęściem byłaby dla niej utrata głosu. Gdyby nie była nauczycielem, chciałaby zajmować się muzykoterapią. Nie lubi obłudy i zawsze stara się traktować innych tak jak sama chciałaby być traktowana. Nie kłamie, czasami jedynie nie kończy zdania. Przyznaje też szczerze, że jej największą słabością są… słodycze, a zwrotami, których nadużywa, pełne niedowierzania “O, ludzie!” i “O, tak”. Chiałaby posiąść dar biolokacji.


Anna Bunda

Spokojna, łagodna i sympatyczna, zawsze chętna do niesienia pomocy wychowawczyni Odkrywców. Uwielbia gotować i wypiekać, marząc o kochającym mężu, dzieciach i szczęśliwej rodzinie. Chciałaby posiadać dar teleportacji, wówczas częściej odwiedzałaby ukochane góry. Uwielbia dzieci i z chęcia czyta im wiersze Tuwima czy Brzechwy. Nie lubi rodzynek i owadów, a wielkim nieszczęściem byłby dla niej brak awokado. Choć przyznaje, że czasem za bardzo przywiązuje wagę do szczegółów, nie chciałaby być nikim innym, tylko sobą. Żyje zgodnie z dewizą: “Szanuj ludzi, którzy zawsze znajdą dla ciebie czas w swoim napiętym grafiku, ale kochaj tych, którzy nawet nie pomyślą o grafiku, gdy ich potrzebujesz”.


Katarzyna Korveziroska

Pełna optymizmu żona, mama trójki dzieci, dumna babcia i opiekuńczy nauczyciel Misiów. Jak przyznaje – jest szczera do bólu, choć ma także duże poczucie humoru. Robi to, co kocha, a więc jest szczęśliwa. Ale że kobieta zmienną jest – bywa też płaczliwa i ciut wybuchowa. W wolnych chwilach oddaje się grze w szachy bądź pływaniu. Marzy o życiu w krainie, gdzie ludzie nie mają wad ani nałogów. Boi się rekinów i ognia, a spokój wewnętrzy przynoszą jej wspomnienia ukochanej babci o wielkim sercu. Gdyby nie była pedagogiem, zajęłaby się pracą detektywistyczną, gdyż lubi zagadki kryminalne. Nigdy nie kłamie, a jej podziw wzbudzają ludzie niosący pomoc innym, jak Angelina Jolie czy Księżna Diana. Gdyby mogła wybrać jeden z darów natury, chciałaby choć na chwilę stać się niewidzialna – jak Ebenezer Scrooge, jeden z jej ulubionych bohaterów literackich.


Aneta Józwik – Celej

Pełny entuzjazmu, kreatywny i ciepły nauczyciel – pasjonat, opiekunka Misiów. Absolwentka filologii polskiej i glottodydaktyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że dobry pedagog nie zapomina, iż sam był kiedyś uczniem. Stara się żyć tak, aby nikt przez nią nie płakał. Woli też zaliczać się do niektórych niż do wszystkich. Jest pozytywnie nastawiona do świata, a wśród mężczyzn szuka typu Pana Darcy’ego. Wolne chwile spędza na podróżowaniu do egzotycznych miejsc, oglądaniu filmów kostiumowych, czytaniu literatury faktu i spotkaniach z przyjaciółmi. Cieszy się tym, co ma i z radością wspomina grzybobrania w gronie rodziny i jagodowe drożdżówki babci. Gdyby nie była tym, kim jest, zostałaby królową niewielkiego kraju. I jak na damę przystało – nigdy nie mówi, ile wydaje na perfumy i torebki. Lubi niezależne bohaterki literackie, takie jak Jane Eyre, Elizabeth Bennet czy Telimenę. Nie cierpi natomiast chamstwa i brutalizacji języka. Pracuje nad zwiększeniem pojemności umysłu, gdyż często to, co widzi w telewizji i czyta w prasie, nie mieści się jej w głowie.


Małgorzata Mazur
Pełna optymizmu, pracowita, choć czasem nadgorliwa. Dzień bez uśmiechu to dla niej dzień stracony. Lubi ład i porządek, nie powinno więc dziwić, że jak na zodiakalną Pannę przystało czepia się szczegółów, a słowem, którego nadużywa jest prośba “sprzątamy”. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, jeżdżąc na rowerze, nartach, łyżwach czy pływając a także czytając teksty Brzechwy, Kownackiej i Makuszyńskiego. Wspomnieniami często wraca do wakacji spędzanych w towarzystwie babci i dziadka. Otwarta na nowe pomysły, chciałaby posiadać dar szybkiego przyswajania wiedzy. Gdyby nie była nauczycielem, pracowałaby jako logopeda bądź psycholog, choć uważa, że szkoda czasu na analizowanie błędów popełnianych przez innych. U przyjaciół ceni szczerość i zaufanie. Jej marzeniem jest zdrowa i szczęśliwa rodzina.


Gabriela Klocek
Z wielką pasją prowadzi stery na pokładzie grupy Krasnali. Swoich podopiecznych nieustannie zaraża ciekawością świata. Wykorzystując ich naturalną zdolność fantazjowania, zabiera ich w podróże na Biegun Północny czy w inne interesujące miejsca. Zawsze uśmiechnięta i pogodna, ma wielkie serce dla każdego, nawet pirata potrafi zamienić w prawdziwego odkrywcę! Dba nie tylko o umysły, ale także ciała swoich milusińskich stosując zasadę: “W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Prywatnie jest mamą dwóch urwisów. Wolne chwile najchętniej spędza z rodziną, aktywnie wypoczywając. Jej marzeniem jest stanąć w konkury z Michaelem Phelpsem. I wygrać!


Paulina Filipek

Uśmiechnięta, wrażliwa i dobroduszna wychowawczyni Odkrywców; absolwentka filologii angielskiej z językiem niemieckim w nauczaniu początkowym. Pasjonatka języków obcych, która lubi czytać książki, gotować i wypiekać różne pyszności. Dzieciństwo kojarzy jej się z podchodami i innymi zabawami z równieśnikami, a także ze smakiem babcinych pierogów. To właśnie ukochana babcia nauczyła ją, że “wszystko będzie dobrze – a jeśli nie jest, to znaczy, że to nie koniec przygody”. Jak przyznaje- jest bardzo szczęśliwa, jednak lęk wzbudza w niej widok węży. Niczym ulubiona bohaterka literacka, Ania Shirley, jest pełna życia i optymizmu, choć trochę niecierpliwa . Marzy o kochającym mężu i gromadce dzieci. Gdyby nie była nauczycielem, zostałaby dentystą bądź stewardessą. Tymczasem jednak chciałaby, choć na chwilę, stać się niewidzialna.


Małgorzata Bator – Kawa

Wyrozumiała, cierpliwa i szczęśliwa mama dwójki dzieci; wychowawczyni Krasnali i romantyczna dusza. Lubi podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca, zawsze starając się chwytać każdy dzień w myśl zasady “Carpe diem!”. W wolnych chwilach uprawia sport. Bywa uparta, a lęk wzbudzają w niej pająki. Nie lubi pośpiechu; jeśli kłamie, to tylko w dobrej intencji. Z uśmiechem wspomina wakacje spędzane z rodzicami na wycieczkach a także podróże Bolka i Lolka czy ulubionego Kubusia Puchatka. Gdyby nie była nauczycielem, zostałaby piosenkarką. Być może znalazłaby się wśród cenionych przez siebie gwiazd, takich jak Celine Dion czy Jennifer Lopez. Obecny stan umysły określa jednak jako zadowalający.