Kadra nauczycielska – Northbrook

Lidia Wasiniewska
LidiaWasniewskaPracowita, uśmiechnięta, odpowiedzialna i pełna życia opiekunka Bystrzaków. Praca z maluchami przynosi jej ogromną satysfakcję—pozwala na to, by w głębi duszy wciąż czuć się jak dziecko. Marzy jej się podróżowanie w czasie, nie powinno więc dziwić, że lubi wcielać się w różne role-kosmonauty, klauna czy pirata, przynosząc tym samym wielką radość swoim podopiecznym. W wolnych chwilach chodzi na spacery w towarzystwie swoich ukochanych psów, pracuje w ogrodzie bądź szuka skarbów w bibliotece. Wrażliwa na ludzką krzywdę, stara się żyć według zasady “Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”. Jak przekonuje-nigdy nie kłamie, gdyż obawia się, iż długi nos Pinokia, który niechybnie by jej wyrósł, przysporzyłby jej wielu kłopotów. Nie cierpi się spieszyć, woli wstać wcześnie, by cieszyć się nowym dniem zanim przeminie z prędkością światła. Wspomnieniami lubi wracać do błogiego dzieciństwa i zapachu maciejek. Największym nieszczęściem byłby dla niej wyjazd na bezludną wyspę—na Wyspę Dzieci przybywa jednak z ogromną radością.


Anna Krawczyk


Magdalena Szelc Rubaj

Sympatyczna i cierpliwa, szczęśliwa mama i żona. Jak sama przyznaje – “spełniony nauczyciel”, który żyje zgodnie z dewizą “Carpe diem”. Uwielbia jesień i aktywne spędzanie czasu z rodziną. W wolnych chwilach czyta też książki, między innymi te autorstwa Katarzyny Grocholi. Choć przyznaje, że ma tendencje do zapominania, wspaniale radzi sobie z tym problemem… notorycznie robiąc notatki. Marzy o podróży do pięknej Australii, byle tylko obyła się ona bez windy – bo te maszyny wzbudzają w niej lęk. Zdarza się, że do wszystkich mówi “drogie dzieci” i “niemożliwe”, gdyż tych słów nadużywa, szczególnie w pracy. Gdy kłamie… to się czerwieni. Stara się jednak naśladować Jana Pawła II, z chęcia niosąc pomoc bliźnim i jak najlepiej przekazując wiedzę kochanym milusińskim


Anna Bunda

Spokojna, łagodna i sympatyczna, zawsze chętna do niesienia pomocy. Uwielbia gotować i wypiekać, marząc o kochającym mężu, dzieciach i szczęśliwej rodzinie. Chciałaby posiadać dar teleportacji, wówczas częściej odwiedzałaby ukochane góry. Uwielbia dzieci i z chęcia czyta im wiersze Tuwima czy Brzechwy. Nie lubi rodzynek i owadów, a wielkim nieszczęściem byłby dla niej brak awokado. Choć przyznaje, że czasem za bardzo przywiązuje wagę do szczegółów, nie chciałaby być nikim innym, tylko sobą. Żyje zgodnie z dewizą: “Szanuj ludzi, którzy zawsze znajdą dla ciebie czas w swoim napiętym grafiku, ale kochaj tych, którzy nawet nie pomyślą o grafiku, gdy ich potrzebujesz”.


Katarzyna Korveziroska

Pełna optymizmu żona, mama trójki dzieci, dumna babcia i opiekuńczy nauczyciel. Jak przyznaje – jest szczera do bólu, choć ma także duże poczucie humoru. Robi to, co kocha, a więc jest szczęśliwa. Ale że kobieta zmienną jest – bywa też płaczliwa i ciut wybuchowa. W wolnych chwilach oddaje się grze w szachy bądź pływaniu. Marzy o życiu w krainie, gdzie ludzie nie mają wad ani nałogów. Boi się rekinów i ognia, a spokój wewnętrzy przynoszą jej wspomnienia ukochanej babci o wielkim sercu. Gdyby nie była pedagogiem, zajęłaby się pracą detektywistyczną, gdyż lubi zagadki kryminalne. Nigdy nie kłamie, a jej podziw wzbudzają ludzie niosący pomoc innym, jak Angelina Jolie czy Księżna Diana. Gdyby mogła wybrać jeden z darów natury, chciałaby choć na chwilę stać się niewidzialna – jak Ebenezer Scrooge, jeden z jej ulubionych bohaterów literackich.


Aneta Józwik – Celej

Aneta CelejPełny entuzjazmu, kreatywny i ciepły nauczyciel – pasjonat. Absolwentka filologii polskiej i glottodydaktyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że dobry pedagog nie zapomina, iż sam był kiedyś uczniem. Stara się żyć tak, aby nikt przez nią nie płakał. Woli też zaliczać się do niektórych niż do wszystkich. Jest pozytywnie nastawiona do świata, a wśród mężczyzn szuka typu Pana Darcy’ego. Wolne chwile spędza na podróżowaniu do egzotycznych miejsc, oglądaniu filmów kostiumowych, czytaniu literatury faktu i spotkaniach z przyjaciółmi. Cieszy się tym, co ma i z radością wspomina grzybobrania w gronie rodziny i jagodowe drożdżówki babci. Gdyby nie była tym, kim jest, zostałaby królową niewielkiego kraju. I jak na damę przystało – nigdy nie mówi, ile wydaje na perfumy i torebki. Lubi niezależne bohaterki literackie, takie jak Jane Eyre, Elizabeth Bennet czy Telimenę. Nie cierpi natomiast chamstwa i brutalizacji języka. Pracuje nad zwiększeniem pojemności umysłu, gdyż często to, co widzi w telewizji i czyta w prasie, nie mieści się jej w głowie.


Patrycja Stodolska

Uprzejma, uśmiechnięta i pełna energii. Lubi spontaniczność – stara się żyć chwilą i łapać każdy dzień. Jest przebojowa niczym jej ulubiona bohaterka literacka, Scarlett O’hara. Sport, muzyka, książki i fotografia to jej hobby. Walczy z nieobcym sobie spóźnialstwem i, jak w życiu, nigdy nie zamierza się poddać. Marzy o pełnym ciepła, rodzinnym domu z ogrodem i dalekich podróżach z najbliższymi. Najmilej wspomina  natomiast dziecięce wycieczki w góry i bajki na dobranoc w wykonaniu mamy. Stara się nie kłamać; wybacza innym błędy, choć o nich nie zapomina. Na co dzień podziw wzbudzają w niej sportowcy i trenerzy. Osiągnęła stan spokoju ducha, bo cieszy się z tego, kim jest.


Anna Awakowicz

Pracowita, uśmiechnięta i odpowiedzialna opiekunka Krasnali. Żyje według zasady, że pomaganie innym przynosi więcej radości niż myślenie tylko o sobie. Jest optymistycznie nastawiona do życia, cieszą ją nawet drobne rzeczy jak rozmowa z dzieckiem czy rodzinny obiad. Według niej, szczęście nie jest związane ze stanem posiadania. Jest uczciwa i nie kłamie, a ponad wszystko nie cierpi hipokryzji. Z uśmiechem wraca wspomnieniami do najmilszych chwil z dzieciństwa- wakacji spędzanych z babcią i dziadkiem.  Zapach pieczonego ciasta i skoszonej trawy, natura, beztroskie zabawy  – na zawsze pozostaną w pamięci. Uczciwa i otwarta, nie lubi samotności. Chciałaby posiadać ładny głos, choć cieszy się z tego kim jest, na co dzień podziwiając ludzi, którzy pomagają innym. W wolnych chwilach ogląda filmy i czyta książki.