Kadra nauczycielska – Hanover Park

Elwira Hryszko

ElwiraCierpliwa, rodzinna, wrażliwa optymistka; szczęśliwa mama pięciolatki. Stara się, by każdy dzień był tym najpiękniejszym i wyjątkowym. Pomaga jej w tym praca w teatrze, która przynosi wiele satysfakcji i radości. W wolnych chwilach gra nie tylko na scenie, ale także na korcie, a konkretniej w tenisa ziemnego. Jak przyznaje, jest łatwowierna, a u przyjaciół najbardziej ceni szczerość. Gdyby wybrała inny zawód, prawdopodobnie poleciałaby w kosmos na pokładzie rakiety. Lubi bowiem przygody, zupełnie jak jej ulubiona Pippi. Widok węży i owadów budzi w niej odrazę – wówczas jeszcze bardziej chciałaby posiąść umiejętność przenoszenia się w czasie i przestrzeni.


Katarzyna Jabłońska

Katarzyna JablonskaRadosna, pracowita i otwarta, szczęśliwa mama i nauczycielka pochodząca z Mazur. Łatwo nawiązuje kontakty z innymi. Nie lubi stereotypów, a u przyjaciół ponad wszystko ceni szczerość. Z dzieciństwa najmilej wspomina rodzinne wycieczki wakacyjne, więc nie dziwi fakt, iż bardzo lubi podróżować. Żyje według zasady “więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli braniu”. Podobnie jak jej ulubiona Bridget Jones, czasem zbyt długo zastanawia się nad tym, co robi. “Jak?” i “OK” – to najczęściej używane przez nią słowa. Gdyby mogła, nauczyłaby się żyć bez snu, choć na razie stan swego umysłu określa stanowczo– “nadal doskonały”.


Jolanta Kwaśnik

371Wrażliwa, pracowita i uśmiechnięta wychowawczyni Odkrywców. Zawsze stara się myśleć pozytywnie – i tego też uczy podopiecznych, często ich chwaląc. Jest tolerancyjna i łatwo wybacza błędy. Sama nie kłamie – chyba, że wymaga tego dobro ogółu; mówi, że jest „szczera do bólu”. Uwielbia przyrodę – chętnie wspomina dzieciństwo i długie, leśne spacery; dziś pasjonuje się ogrodnictwem (może niczym jedna z jej ulubionych bohaterek literackich, sierotka Marysia, szuka wśród traw dobrych ludków?). Gdyby mogła, z chęcia szybowałaby nawet w przestworzach. Wodne otchłanie i samotność wzbudzają w niej natomiast dreszcze. Wierzy, że uczymy się całe życie – nie dziwi więc fakt, iż marzy, by kiedyś nauczyć się jednakowo akceptować sukcesy jak i porażki.


Agnieszka Kubowicz

Pogodna, spontaniczna, odważna. Pedagog z wykształcenia, a nauczyciel z zamiłowania. Wierzy, że jeśli potrafi się o czymś marzyć, to można tego dokonać.  Uwielbia podróże małe i duże. Bardzo chciałaby zwiedzić cały świat, pomagając biednym i potrzebującym. Jak przyznaje, bywa łatwowierna i szybko zapomina o błędach innych (zupełnie jak lubiany przez nią Prosiaczek). Wolne chwile spędza w ogrodzie lub z książką. Nie lubi dwulicowości, najbardziej zaś ceni sobie szczerość. Chciałaby mieć większy talent plastyczny. Stan umysłu określa jako zrównoważony — “czasem słońce, czasem deszcz”.


Katarzyna Lach

Katarzyna LachWrażliwa, uczciwa, spokojna i prawdomówna; spełniona żona, mama i nauczycielka. Choć bywa niezdecydowana, to do życia podchodzi optymistycznie niczym jej ulubiona “Ania z Zielonego Wzgórza”. Gdyby nie pracowała z dziećmi, chciałaby nauczyć się grać na saksofonie i latać samolotem. Może wówczas szybciej ziściłoby się jej marzenie o podróży na Hawaje… Tymczasem jednak w wolnych chwilach oddaje się swoim hobby: gotowaniu i czytaniu książek. Z dzieciństwa szczególnie ciepło wspomina zabawy z babcią i dziadkiem w ogrodowej altance. Nie lubi węży, kłamstwa i fałszu.


Karolina Posluszny

Karolina PoslusznyPogodna, cierpliwa, wyrozumiała i pełna optymizmu mama malutkiej Nel. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, z zamiłowania historyk i być może przyszły wykładowca lub pisarz. Zawsze stara się dużo od siebie wymagać, nawet gdy inni tego nie robią. Kocha psy, nie dziwi więc fakt, że nie znosi okrucieństwa wobec zwierząt.U przyjaciół ceni lojalność i szczerość. Wolny czas spędza na zabawach z córeczką i spacerach z czworonogiem, a także czytaniu powieści, w tym ulubionej “W pustyni i w puszczy”. Czy kłamie? Jedynie po to, by nie sprawić komuś przykrości. Chciałaby posiąść dar uzdrawiania osób chorych i cierpiących. Marzy o zdrowej, szczęśliwej rodzinie.

 


Ewelina Zielińska

EwelinaSerdeczna, uśmiechnięta, pogodna artystyczna dusza. Z zamiłowania poetka i aktorka, którą spotkać można na spektaklach “Sceny Polonia”. Codziennie stara się realizować swoje marzenia. Bywa nadwrażliwa, a gdy kłamie… czerwienieją jej uszy. Jest obowiązkowa; u przyjaciół najbardziej ceni lojalność i optymizm. Ciepło wspomina swoje dzieciństwo i zabawy w babcinym domu na wsi. Nie przepada za wężami, ale mogłaby, niczym “Alicja w Krainie Czarów”, napić się herbatym z kotem, królikiem czy gąsienicą. Chciałaby posiąść dar jasnowidzenia.