Kadra nauczycielska – Hanover Park

Elwira Hryszko

ElwiraCierpliwa, rodzinna, wrażliwa optymistka; szczęśliwa mama pięciolatki. Stara się, by każdy dzień był tym najpiękniejszym i wyjątkowym. Pomaga jej w tym praca w teatrze, która przynosi wiele satysfakcji i radości. W wolnych chwilach gra nie tylko na scenie, ale także na korcie, a konkretniej w tenisa ziemnego. Jak przyznaje, jest łatwowierna, a u przyjaciół najbardziej ceni szczerość. Gdyby wybrała inny zawód, prawdopodobnie poleciałaby w kosmos na pokładzie rakiety. Lubi bowiem przygody, zupełnie jak jej ulubiona Pippi. Widok węży i owadów budzi w niej odrazę – wówczas jeszcze bardziej chciałaby posiąść umiejętność przenoszenia się w czasie i przestrzeni.


Katarzyna Jabłońska

Katarzyna JablonskaRadosna, pracowita i otwarta, szczęśliwa mama i nauczycielka pochodząca z Mazur. Łatwo nawiązuje kontakty z innymi. Nie lubi stereotypów, a u przyjaciół ponad wszystko ceni szczerość. Z dzieciństwa najmilej wspomina rodzinne wycieczki wakacyjne, więc nie dziwi fakt, iż bardzo lubi podróżować. Żyje według zasady “więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli braniu”. Podobnie jak jej ulubiona Bridget Jones, czasem zbyt długo zastanawia się nad tym, co robi. “Jak?” i “OK” – to najczęściej używane przez nią słowa. Gdyby mogła, nauczyłaby się żyć bez snu, choć na razie stan swego umysłu określa stanowczo– “nadal doskonały”.


Jolanta Kwaśnik

371Wrażliwa, pracowita i uśmiechnięta wychowawczyni Odkrywców. Zawsze stara się myśleć pozytywnie – i tego też uczy podopiecznych, często ich chwaląc. Jest tolerancyjna i łatwo wybacza błędy. Sama nie kłamie – chyba, że wymaga tego dobro ogółu; mówi, że jest „szczera do bólu”. Uwielbia przyrodę – chętnie wspomina dzieciństwo i długie, leśne spacery; dziś pasjonuje się ogrodnictwem (może niczym jedna z jej ulubionych bohaterek literackich, sierotka Marysia, szuka wśród traw dobrych ludków?). Gdyby mogła, z chęcia szybowałaby nawet w przestworzach. Wodne otchłanie i samotność wzbudzają w niej natomiast dreszcze. Wierzy, że uczymy się całe życie – nie dziwi więc fakt, iż marzy, by kiedyś nauczyć się jednakowo akceptować sukcesy jak i porażki.


Agnieszka Kubowicz

Pogodna, spontaniczna, odważna. Pedagog z wykształcenia, a nauczyciel z zamiłowania. Wierzy, że jeśli potrafi się o czymś marzyć, to można tego dokonać.  Uwielbia podróże małe i duże. Bardzo chciałaby zwiedzić cały świat, pomagając biednym i potrzebującym. Jak przyznaje, bywa łatwowierna i szybko zapomina o błędach innych (zupełnie jak lubiany przez nią Prosiaczek). Wolne chwile spędza w ogrodzie lub z książką. Nie lubi dwulicowości, najbardziej zaś ceni sobie szczerość. Chciałaby mieć większy talent plastyczny. Stan umysłu określa jako zrównoważony — “czasem słońce, czasem deszcz”.


Ewelina Zielińska

EwelinaSerdeczna, uśmiechnięta, pogodna artystyczna dusza. Z zamiłowania poetka i aktorka, którą spotkać można na spektaklach “Sceny Polonia”. Codziennie stara się realizować swoje marzenia. Bywa nadwrażliwa, a gdy kłamie… czerwienieją jej uszy. Jest obowiązkowa; u przyjaciół najbardziej ceni lojalność i optymizm. Ciepło wspomina swoje dzieciństwo i zabawy w babcinym domu na wsi. Nie przepada za wężami, ale mogłaby, niczym “Alicja w Krainie Czarów”, napić się herbatym z kotem, królikiem czy gąsienicą. Chciałaby posiąść dar jasnowidzenia.