Jeszcze o czytaniu i pogodzie

IMG_0836Jesienna aura zmienną jest – i o tym właśnie mówiły niedawno Misie w Northbrook. Malowały parasol, wycinały chmurki, a w deszczowe dni oddawały się z upodobaniem muzyce. Maluszki zrobiły własne grzechotki i poznały różne instrumenty. Chętnie dzowniły też dzowneczkami i śpiewały przeróżne pisenki. A na zajęciach plastycznych mali artyści przygotowali wspaniałe girlandy – dekoracje na nadchodzący Thanksgiving. PraIMG_5499ce wyszły naprawdę piękne!

Tamburyna, cymbałki i gitary – bardzo wesoło i muzycznie było także w Hanover Park. Misie zrobiły bowiem klasową orkiestrę i ćwiczyły śpiewanie w chórze. Własnoręcznie przygotowały również wiele instrumentów. Teraz będą mogły same koncertować.

20171114_103753_1510677650929W listopadzie nasze przedszkola włączyły się też do akcji Cała Polonia czyta dzieciom. Pisaliśmy już o tym, że wielu Rodziców odwiedziło naszą placówkę w Northbrook. Mamusie i Tatusiowe przedszkolaków czytali bajki  podopiecznym także w Schiller Park oraz Hanover Park. Dzieci poznały niezwykle ciekawe historie smoka wawelskiego, Brzydkiego Kaczątka, zwierzątek, księżniczek i królewiczów. Wszystkim opowieści bardzo IMG_5151się podobały. Serdecznie dziękujemy kochanym Rodzicom za tak liczny udział w tym przedsięwzięciu. Te niecodzienne lekcje na długo pozostaną nam w pamięci. Teraz będziemy mogli powspominać miłe spotkania patrząc na zdjęcia i oglądając urocze prace naszych pociech. Tymczasem dalej zachęcamy do czytania z dziećmi książek, odwiedzania bibliotek i wprowadzania ich w bogaty świat baśni i legend.